En Ar

اطلاعیه شماره 2 : مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال تحصیلی 1400

براساس قانون سنجش و پذيرش دانشجو دوره ­هاي تحصيلات تکميلي در دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالي کشور، پذيرش دانشجو در دوره دکتري تخصصي (Ph.D) سال 1400 دو مرحله است که مرحله اول آن از طريق سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفت و مرحله دوم آن شامل مصاحبه علمي و سنجش عملي، بررسي سوابق آموزشي، پژوهشي و فنآوري داوطلبان است که توسط دانشگاه ­هاي پذيرنده دانشجو صورت مي گيرد. ضمن عرض تبريک و آرزوي موفقيت براي داوطلبان راه ­يافته به مرحله دوم (مصاحبه علمي) پذيرش دکتري دانشگاه ايلام، در راستاي اجراي مرحله دوم، موارد ذيل به اطلاع داوطلبان گرامي رسانده مي­شود:

داوطلبان محترم براي ثبت ­نام و شرکت در مرحله دوم (بررسي سوابق آموزشي، پژوهشي و مصاحبه علمي آزمون نيمه متمرکز دوره­ هاي دکتري اين دانشگاه ضروري است مطالب اين اطلاعيه را با دقت مطالعه کرده و با آگاهي کامل نسبت به تهيه و آماده ­سازي و ارسال مدارک لازم ، در زمان مناسب اقدام نمايند.

به دليل شيوع بيماري کوويد 19، اين مرحله از آزمون به صورت غيرحضوري انجام خواهد شد. بنابراين لازم است داوطلبان آمادگي لازم را براي شرکت در آزمون مجازي در بازه زماني 23 خرداد لغايت 15 تيرماه فراهم نمايند.

لازم است داوطلبان کليه مدارک شناسايي (کارت ملي و شناسنامه) و نسخه کامل مدارک و سوابق آموزشي و پژوهشي ارسال شده به ايميل گروهها را در زمان مصاحبه در دسترس داشته باشد و همچنين در روز مصاحبه امکانات مورد استفاده در تماس مجازي همچون: سيستم رايانه­اي داراي دوربين، اسپيکر و ميکروفن قوي و خط اينترنتي پرسرعت در اختيار داشته باشند.

 

 1. شرايط و ضوابط ثبت نام داوطلبان

تنها افراد شرکت کننده در مرحله اول (آزمون سازمان سنجش) که حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه را کسب کرده باشند، مي‌توانند در مرحله دوم شرکت نمايند. به عبارت ديگر منحصراً داوطلباني مي‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها براي انجام مرحله مصاحبه و بررسي سوابق علمي و پژوهشي اقدام نمايند كه كدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمي لازم را مطابق كارنامه كسب كرده باشند. اگر داوطلبي حد نصاب كد رشته محلي را كسب نموده ولي در زمان مقرر اقدام به انتخاب رشته و درج آن كد رشته محل در فرم انتخاب رشته اينترنتي نکرده باشد، امكان شركت در مراحل ارزيابي تخصصي براي وي ميسر نخواهد بود.

شرکت داوطلبان در اين مرحله براساس اطلاعات و مستندات ارايه شده، انجام مي­شود. چنانچه داوطلبي واجد شرايط و ضوابط موجود در دفترچه ­هاي آزمون نيمه­ متمرکز سازمان سنجش نباشد و يا هرگونه مغايرتي در اطلاعات و اصالت مدرک وي وجود داشته باشد مسئوليت عواقب ناشي از آن بر عهده خود داوطلب مي باشد.

 

 1. سهميه مربيان:

داوطلبان داراي سهميه مربي موظف به ارائه گواهي(هاي) معتبر در اين خصوص هستند. براساس نامه شماره 26398 مورخ 12 شهريور 1399 سازمان سنجش آموزش کشور، مربيان دانشگاه آزاد اسلامي تنها با معرفي نامه صادره از سوي مرکز جذب و امور هيات علمي آن دانشگاه مي­توانند از سهميه مورد نظر برخوردار شوند. لازم به توضيح است منحصرا مربياني که واجد شرايط و ضوايط وزارت علوم تحقيقات و فناوري و سازمان سنجش آموزش کشور باشند، مجاز به استفاده از سهميه مربي  هستند.

اين دسته از داوطلبان ملزم به ارائه مدارک زير مي­باشند:

 • فرم تاييد شده مخصوص استفاده سهميه "مربي" (فرم سهميه مربيان)
 • اولين حکم استخدام رسمي آزمايشي ممهور توسط هيات مميزه مرکزي يا هيات مميزه منصوب وزارت علوم، تخقيقات و فناوري در دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي ذيربط
 • آخرين حکم استخدامي دانشگاه يا موسسه ذيربط
 • تأييديه صلاحيت عمومي داوطلب، صادره از هيات مرکزي گزينش استاد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا معرفي­نامه صادره از سوي مرکز جذب و امور هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي (ويژه مربيان دانشگاه آزاد اسلامي)

 

 1. دوره­ هاي نوبت دوم:

پذيرش اين داوطلبان مشروط به پرداخت شهريه در هر رشته -گرايش به شرح جدول شهريه است لذا مقتضي­ست داوطلباني که توانايي پرداخت شهريه را ندارند از ثبت ­نام و شرکت در مصاحبه نوبت دوم خودداري نمايند.

داوطلبان اين دوره­ ها ملزم هستند براي ثبت ­نام و شرکت در مرحله ارزيابي تخصصي دانشگاه، فرم مخصوص تعهد پرداخت شهريه/هزينه تحصيل را تکميل و ارسال نمايند. در غير اين صورت مجاز به ثبت­نام يراي شرکت در مرحله دوم در کد رشته محل­ هاي دوره­ هاي نوبت دوم نخواهند بود.

 

 1. مراحل ثبت­ نام داوطلبان:
  1. مرحله اول: عضويت در گروه واتساپي گروه آموزشي مربوطه پس از ارتباط با مديران گروههاي آموزشي شماره همراه مديران گروههاي آموزشي در جدول زمان بندي جهت ورود به گروه واتسابي و اطلاع از ساعت دقيق مصاحبه مجازي درج شده است. داوطلبان پس از ارتباط با مديران گروهها، مي­توانند در گروه واتساپي عضو شوند.
  2. مرحله دوم: ارسال کليه مدارک لازم به ايميل گروههاي آموزشي تا پايان روز چهار­شنبه مورخ 19 خرداد.

 کليه داوطلبان ملزم به ارسال مدارک به ايميل گروههاي آموزشي هستند.

 1. مرحله سوم: شرکت در جلسه مصاحبه مجازي در تاريخ و ساعت تعيين شده در جدول زمانبندي مصاحبه. اطلاعات مربوط به آدرس لينک اتاق مجازي و فايل آموزشي چگونگي ورود به اتاق مجازي مساحبه از طريق تماس با مديران گروه قابل حصول است.
 2.  
 3. برنامه زماني انجام مراحل مصاحبه
  1. مصاحبه دکتري به صورت غيرحضوري(مجازي) براساس تاريخ‌هاي اعلام شده در جدول زمان بندي مصاحبه دکتري دانشگاه برگزار خواهد شد. براي اطلاع از تاريخ مصاحبه رشته ­هاي دانشگاه به (جدول زمانبندي)  در پيوست مراجعه نماييد.
  2. بديهي است پس از انقضاي مهلت مقرر براي شركت در مرحله بررسي سوابق علمي، آموزشي و پژوهشي(مصاحبه)، بررسي مدارك و يا هر روش ديگر مطابق آئين‌نامه مربوط، هيچ‌گونه تقاضايي قابل پذيرش نمي‌باشد. لذا به داوطلبان توصيه مي‌شود كه در مهلت تعيين شده جهت حضور در جلسه مصاحبه اقدام نمايند. عدم ارسال مدارک به ايميل و عدم حضور در جلسه مصاحبه مجازي در موعد مقرر به منزله انصراف داوطلب از پذيرش در كد رشته‌ محل يا كد رشته‌ محل‌هاي انتخابي مربوط تلقي مي‌گردد.
  3. چنانچه تغييراتي در تاريخ برگزاري مصاحبه صورت گيرد، مراتب به صورت تلفني (يا با ارسال پيامک) توسط گرو‌ه‌هاي آموزشي به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد.

 

 1. نکات مهم:
  1. يادآوري مي‌شود كه لازم است اصل مدركي كه معدل مندرج در كارنامه آزمون در آن وجود دارد در مدارک ارسالي به ايميل مديران گروه موجود باشد. بديهي است در غير اينصورت به عنوان داوطلب داراي مغايرت معدل شناخته شده و ضمن عدم انجام مراحل مصاحبه، با وي مطابق مقررات رفتار خواهد شد.
  2. پذيرفته ­شدگاني که در دستگاههاي دولتي استخدام هستند بايد براي ثبت نام (شروع به تحصيل) مدارک لازم مبني بر موافقت با تحصيل را ارائه نمايند.
  3. مرحله دوم (مصاحبه) براي هر داوطلب صرفا يکبار و به صورت هماهنگ براي تمامي داوطلبان انجام مي‌شود. عدم شرکت داوطلب در مصاحبه مجازي مرحله دوم به منزله انصراف وي تلقي شده و برگزاري مجدد آزمون مرحله دوم امکان پذير نيست.
  4. گزينش نهايي داوطلبان در هر كد رشته‌ محل براساس ضوابط مندرج در دفترچه‌هاي راهنماي اين آزمون و حد نصاب تعيين شده توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در هر كد رشته محل و با توجه به اولويت كد رشته‌ محل‌هايي كه براي مرحله مصاحبه و بررسي سوابق علمي و پژوهشي معرفي شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

تبصره: اقدامات لازم در خصوص بررسي صلاحيت عمومي براساس اطلاعيه‌هاي سازمان سنجش آموزش کشور، براي داوطلبان الزامي است.

 1. داوطلباني که در رديف پذيرفته شدگان قرار گيرند، پذيرش آنها بصورت مشروط بوده و پذيرش نهايي و قطعي منوط به تاييد صلاحيت عمومي آنها از سوي دبيرخانه گزينش دانشجو خواهد بود.
 2. شرکت در تمامي مراحل ارزيابي تخصصي براي تمامي متقاضيان جهت پذيرش نهايي الزامي مي­باشد.
 3. چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسي و اشتغال به تحصيل، مشخص شود که داوطلب داراي يکي از شرايط ورود به دوره دکتري مذکور در اطلاعيه ­هاي سازمان سنجش و اين اطلاعيه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصيل او جلوگيري مي­گردد و مطابق مقررات به تحصيل وي خاتمه داده مي­شود.
 4. اطلاعات تکميلي و يا اصلاحات احتمالي در صورت نياز در اطلاعيه­ هاي بعدي و از طريق وبگاه دانشگاه ايلام اعلام خواهد شد. لذا کليه داوطلبان تا زمان اعلام نتايج اخبار و اطلاعيه ­هاي مربوط را از ويگاه مذکور پيگيري نمايند.

 

 1. پرداخت هزينه ثبت ­نام و دريافت گواهي شرکت در مرحله دوم آزمون

هزينه ثبت نام، بررسي مدارک و شرکت در هر جلسه مصاحبه علمي مربوط يه کد رشته(هاي) انتخابي داوطلب مبلغ 1،000،000 ريال (صد هزار تومان) است که بايستي به شماره حساب درآمد اختصاصي دانشگاه ايلام به شماره (IR540100004001075303022050) با شناسه پرداخت (358075367122600001400339912455) واريز گردد و فيش پرداختي آن به همراه مدارک ايميل گردد.

 

فايلهاي پيوست:

جدول زمانبندي آدرس ايميل و شماره تماس

مدارک لازم 

فرم شماره 1 - اطلاعات داوطلب (PDF)

فرم شماره 1 - اطلاعات داوطلب (WORD)

فرم معدل

فرم توصيه نامه 

فرم سهميه مربيان (PDF)

فرم سهميه مربيان (WORD)

جدول شهريه دانشجويان نوبت دوم

فرم تعهد پرداخت هزينه متقاضيان دوره هاي نوبت دوم (PDF)

فرم تعهد پرداخت هزينه متقاضيان دوره هاي نوبت دوم (WORD)

 


شماره پشتيباني جهت پاسخگويي: 08459241273


شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها