En Ar

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه: برگزاری اختتامیه‌ اولین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان در نیمه اول مهر ماه

معاون فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه با بیان اینکه مراسم اختتامیه اولین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور نیمه اول مهر ماه در دانشگاه ایلام برگزار خواهد شد،گفت: از مجموع 900 اثر ارسالی به دبیرخانه در مجموع 780 اثر داوری و 42 اثر برگزیده شدند.

   دکتر محمدرضا شیرخانی معاون فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه امروز در نشست خبری با اشاره به برگزاری اولین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور و انتخاب دانشگاه ایلام به عنوان دبیرخانه این سوگواره، اظهار کرد: اولین سوگواره ملی اربعین ویژه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاهیان کشور از اربعین سال 95 در ایلام استارت خورد و پوستر و فراخوان آن در بین دانشگاه‌های کشور توزیع شد.

    دکتر شیرخانی  با بیان اینکه بعد از انجام فراخوان در بین دانشگاهیان کشور بیش از 900 اثر از آثار دانشجویان و کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاهیان کشور به دبیرخانه سوگواره اربعین در دانشگاه ایلام ارسال شد، افزود: از مجموع آثار دریافتی تعداد 780 اثر به هیئت داوران تحویل داده شد.

     دکتر شیرخانی با اشاره به اینکه داوران این سوگواره در بخش‌های مختلف متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، شعرا، هنرمندان برجسته استانی و کشوری هستند که سابقه داوری در جشنواره‌های علمی دارند، تصریح کرد: مراسم اختتامیه اولین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور قرار بود که اردیبهشت ماه امسال برگزار شود، ولی به دلیل تقارن با انتخابات ریاست جمهوری و ماه مبارک رمضان به نیمه اول مهر ماه امسال موکول شد.

    معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به حضور مسئولان کشوری در مراسم اختتامیه این سوگواره اشاره و عنوان کرد: در روز اختتامیه سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور در دانشگاه ایلام، جلسه ستاد ملی راهیان نور دانشگاهیان کشور و جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان کشور در دانشگاه ایلام برگزار خواهد شد.

     وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاهی از آثار ارسالی و برگزیده این سوگواره از برنامه‌های جانبی سوگواره اربعین دانشگاهیان کشور است، گفت: از 780  اثر قابل داوری در نهایت 42 اثر حائز رتبه و تعدادی هم قابل تقدیر شناخته شدند.

     دکتر شیرخانی با اشاره به اینکه اولین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور در 4 بخش برگزار شد، یادآور شد: بخش‌های پژوهشی، هنری، ادبی و مجازی از جمله بخش‌های این سوگواره هستند که بخش پژوهشی شامل کتاب، پایان‌نامه و مقاله، بخش هنری شامل عکس، پوستر، نقاشی، خطاطی، فیلم کوتاه، مستند و نماهنگ، بخش ادبی شامل داستان کوتاه، خاطره نویسی، دلنوشته و شعر و بخش مجازی نیز شامل نرم افزارهای کاربردی مجازی است.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها